DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Stezky

Turistické
Lávka otevřena pro veřejnost
Ikdyž je lávka zpřístupněna pro veřejnost do finální podoby zbývá provést ochranný nátěr lávky. V uplynulém období byly u lávky zbudovány nástupy. Pan Novotný Karel zajistil dvě lavičky, pro relaxaci kolemjdoucích. Díky nezjištné pomoci pana Soukupa Miloše a města Zbýšov byla provedena úprava povrchu cest před a za lávkou posypem jemné kamenné drti a štěrku. Takto upraven je povrch cest k cihelně a u Ryškových.

 

Lávka se blíží do finále
V pátek 5.8.2011 pokračovaly práce na budování lávky u zbýšovské vodárny, přes soutok potoků Brodky a Neslovického potoka. Na práci se podílelo pět dobrovolníků pod vedením pana Karla Novotného. Lávka je budována svépomocí. Bylo zbudováno zábradlí, pravá strana kompletně a levá částečně. V brzké době bude lávka dodělána do finální podoby. Jedná se o lávku provizorní, v jejíž bezprostřední blízkosti by v budoucnu měla vyrůst kovová lávka usazená na betonových patkách. Vstup na lávku je na vlastní nebezpečí.

Lávka
30.7. 2011 pokračovaly práce na stavbě lávky, na kterou je vstup pouze na vlastní nebezpečí, přes soutok potoků Brodky (zbýšovský potok jehož pramen je u Kina Horník) a Neslovického potoku. 29.7.2011 byly za pomoci traktoru pana ing. Žaluda ustaveny dvě nosné smrkové kulatiny lávky na připravené patky. 30.7.2011 byly na lávku ustaveny nášlapy, další práce budou pokračovat 5.8.2011.

 

 

 

aktualizováno: 23.04.2019 22:25:39